Nissi Valla Kultuurikeskus

2016

Aprill

Jüripäeva Laat 2016

Eelista eestimaist! Ning mida kohalikum, seda parem. Selleaasta Jüripäeval on/oli võimalus taas teada saada, kust see kõigeparem kohalik kraam võimalik kätte saada.

Märts

Henri Zibo kontsert - 20. märts 2016

20. märtsil esines Riisipere kultuurimajas Klassikatähtededest tuntuks saanud noor muusik Henri Zibo. Imeline muusika ja ilus algus kalendrikevadele!

Kostüümitoa avamine - 18. märts 2016

18. märtsil avati Turba kultuurimajas Kostüümituba. Kostüümitoa "elanikke" esitlesid Turba Kooli näiteringi lapsed. Nüüd on igal soovijal võimalik laenutada meelepäraseid kostüüme. Rohkem infot leiab meie kodulehelt menüülingi "Kostüümituba" alt.

Kontsert "Emakeele helin" Turba koolis - 14. märts 2016

Emakeelepäeval toimus Turba koolis PLMF kontsert "Emakeele helin". Pille Lill (sporan), Atlan Karp (bariton) ja Piia Paemurru (klaver) esitasid Härma, A. ja V. Kappi, Eller jt loomingut.

Mälumäng Lehetu Külakeskuses - 13. märts 2016

Mälumängude sarja kolmas mäng toimus 13. märtsil Lehetu Külakeskuses. Naistepäevakuul olid mängukorraldajaks MTÜ Nissi Naisseltsi naised.

Curly Stringsi kontsert Riisipere kultuurimajas - 11. märts 2016

11. märtsil esines Riisipere kultuurimajas täissaalile populaarne ansambel Curly Strings. Pärast kontserti kohtusid Curly Stringsi liikmed fännidega ning jagasid autogramme.

Veebruar

Kiisa Rahvamaja etendus "Lootes vaid heale" - 27. veebruar 2016

Kiisa näitetrupp olnud pärast igat oma uuslavastust oodatud meie majja esinema. Sel korral oli publiku ees etendus "Lootes vaid heale", mille autoriks on Tiiu Rõuk. Lavastus andis edasi autori ema ja vanaema meenutusi Siberist. Noor autor väärib tunnustust erakordselt tõeselt edasi antud mälestuste eest.

Eesti Vabariigi 98. aastapäeva pidulik tähistamine Riisiperes - 24. veebruar 2016

24. veebruaril toimus Nissi Valla Kultuurikeskuse Riisipere kultuurimajas Eesti Vabariigi 98. aastapäevale pühendatud pidulik kontsert-aktus. Kodupublikule esines peaaegu 100 suurt ja väikest Nissi valla lauljat-muusikut. Ka publikut oli uskumatult palju. See oli tõeliselt vääriline kingitus kodumaale!

Turba vastlapäev - 9. veebruar 2016

Turba alevi vastlapäeva korraldamise võttis sel aastal enda vedada Turba Kool. Kuigi koostöös Nissi Valla Kultuurikeskusega alustati plaanide tegemist kaunilt lumises Turbas, otsustas ilm vastlapäevalisi üllatada vihmasajuga. Vastlatrall toimus aga ilmast hoolimata, vastlamänge mängiti kooli spordihoones ning Pargi tänaval süüdati lõke. Lõkke süütamine toimus regilaulu saatel, mis viis kuulajaid läbi rahvakalendri tähtpäevade vastlapäevani. Eeslauljateks olid Karina Looveer ja Merike Tsupsman koos lastega. Seejärel pandi vastlapäeva vurrid vurisema ning suunduti kelgukoertega läbi vihmasaju Turba kultuurimajja. Turba Kooli õpilasesinduse „Kuklikohvik“ pakkus kosutuseks sooja teed ja vastlakukleid. Peagi kostus saalist pillimängu ning rahvatantsu õpetaja Mari Tomp koos Haspeli rahvatantsijatega kutsusid kõiki tantsima. Tantsupõrandale kogunesid erinevad põlvkonnad Turbast, see andis vastlapäevale mõnusalt sooja tunde ja tantsu sai täis kogu kultuurimaja. Päeva lõpetuseks mängisid kooli TORE-liikumise noored veel mõned mängud ning oligi aeg kõiki osalejaid tänada: „Tuhat tänu tulemast, vastlapäeval hullamast!“. (Turba Kooli huvijuht Eneli Ööpik)

Vestlusõhtu Andi Villenthaliga - 7. veebruar 2016

7. veebruaril toimus juba 12.ndat korda MTÜ Nissi Naisseltsi korraldatav vestlusõhtu “Märka koduvalla inimest”. Sel korral oli külaliseks üks Eesti põnevamaid kontrabassimängijaid Andi Villenthal, kes kõneles oma muusikuteest ning musitseeris koos noorte muusikutega.

Talgud Turba kultuurimajas - 6. veebruar 2016

6. veebruaril olid Turba kultuurimajas talgud, mille käigus sai nii mõnigi vana ja väsinud sein uue ja värske ilme. Talgulised olid: Vaido, Kaido, Peedo, Henrey, Ott, Anu, Evi ja Kaja. Aitäh kõigile, kes kultuurikeskusele appi tulid! Väike pildivalik ruumidest enne talguid ning tööhoos talgulistest. Milline näeb Turba kultuurimaja välja pärast värvimist, seda on kõik oodatud kohapeale vaatama!

 

Jaanuar

Eksperimentaalse Kino Klubi - 29. jaanuar 2016

Eksperimentaalse Kino Klubi - 29. jaanuar 2016

Mälumäng Turba kultuurimajas - 24. jaanuar 2016

Mälumängude sarja teine mäng toimus 24. jaanuaril Turba kultuurimajas. Sellel korral oli mängujuhiks Andero Nimmer.

Tantsurühm Turba Tantsupisik Kuusalus - 16. jaanuar 2016

Jaanuarikuu kolmandal laupäeval olid Harjumaa rohkes rahvatantsijate seltskonnas harjutamas ka tantsurühma Turba Tantsupisik tegusad naised. Tantsutööd tehti paralleelselt suisa kolmes saalis korraga. Rahvatantsijate ees seisid liigijuht Piret Pruus Jõgevamaalt ning kogenud üldjuht Erika Põlendik. Ühiselt töötati läbi nii kodus õpitu kui ka päris uus materjal. Küllap andis seegi töine päev tantsijale tunde, kui hingekosutav on tunda end ühe suure sündmuse väikese, ent vajaliku osana. (Mari Tomp, Turba Tantsupisiku juhendaja)

Robert Jürjendali kontsert - 16. jaanuar 2016

16. jaanuar andis võimaluse nautida Robert Jürjendali ning Madis Metsamardi ühist kontserti „Lihtminevik“ (projekt „Muusika Eestimaale“), millega koduvalla muusik tähistas oma 50. sünnipäeva.

Riisipere kultuurimaja pidas sünnipäeva - 15. jaanuar 2016

Kultuurikeskuse töötajad tähistasid pidulikku päeva ja rahvariideaastat vahva fotosessiooniga! Piltidel säravad Evi Vendla, Kaja Rästas, Reelika Väli, Anu-Mai Kaljumäe, Signe Traks ja Ott Jeeser. Fotod: Raivo Tammert ja Anu-Mai Kaljumäe, stilistid: Mare Rabi ja Heli Puusepp, juriidiline konsultant: Andres Pitk. Palju õnne Riisipere kultuurimaja!

Maleta naabriga! - 7. jaanuar 2016

Paul Kerese 100. sünniaastapäeval maletasid Nissi Valla Kultuurikeskuses: Jürgen Lehtme, Tanel Heinloo, Tiiu Belimova, Lea Jants, Reino Bürkland, Semjon Strelnikov ja Anu-Mai Kaljumäe. Kabet mängis Irina Strelnikov. Nissi Valla Kultuurikeskus tänab neid, kes võtsid osa Paul Kerese 100. sünniaastapäeva tähistamisest!

Tsirkus Turba kultuurimajas - 3. jaanuar 2016

Tsirkus: Mir On Show - Santa Claus ja tema sõbrad Turba kultuurimaja Fotod: Anu-Mai Kaljumäe

FacebookTwitterGoogle+EmailJaga sõpradega